Leigh Hunt w powieściach Cusslera
 
Polecam czytanie Action Maga dołączanego do
CD-Action


Ostatnio wydane:Nie tylko swoim nazwiskiem bawi się Cussler umieszczając ja na kartach powieści. Często możemy spotkac także człowieka imieniem Leigh Hunt. Kto to jest? Sam do końca nie wiem. Jedyny Leigh Hunt, o którym udało mi się uzyskac informacje był angielskim eseistą i pisarzem. Urodził się 19 października 1784 roku nieopodal Londynu. Kiedy był dzieckiem wyjechał wraz z rodziną do USA - w okolice Philadelphii. Jego ojciec został tam prawnikiem. Jego matka wróciłą do Anglii podczas amerykańskiej Wojny o Niepodległość. Po jakimś czasie wraca również i Hunt. Umiera 28 sierpnia 1859 roku w Putney koło Londynu.Wir Pacyfiku (1)

Admirał Leigh Hunter odbiera komunikacyjną kapsułę od Dirka. W środku jest wiadomość napisana przez kapitana Starbucka. Wtedy zaczyna się polowanie na zaginiony okręt podwodny.


Skarb (1)

Leigh Hunt jest reporterem BBC, który zaprasza Hale Kamil na wywiad


Sahara

Leigh Hunt pełni funkcję pilota na konfederackim pancerniku Texas. Okręt jest zniszczony po bitwie na rzecze James River, ale udaje mu się przedrzeć przez barykady i ginie we mgle na Oceanie Atlantyckim 2 kwietnia 1865.


Złoto Inków (35)

Bazując na starej historii Cussler wyjaśnia, że Leigh Hunt jest poszukiwaczem, który przysięga, że znalazł w 1942 roku jaskinię w Castle Dome Mountains, która prowadzi do pieczary wypełnionej złotem i innymi bogactwami, w której znajduje się rzeka prowadząca do Morza Corteza.


Zabójcze Wibracje (11)

Pułkownik Leigh Hunt przeprowadza sekcje zwłok, po których stwierdza, że przyczyną śmierci było zbyt duże natężenie dźwięku.


Potop

Leigh Hunt jest kapitanem Księżniczki Dou Wan, która tonie podczas sztormu 10 grudnia 1948 roku.


Atlantyda Odnaleziona (17)

Leigh Hunt jest kapitanem statku Madrqas, który zamarza w Antarktyce w 1779 roku.


Cerber (?)

Leig Hunt to kapitan statku Kearsarge, który tonie po kolizji z tajemniczym okrętem podwodnym w 1894 roku. Kapitanowi i załodze udaje się opuścić tonący okręt.


Odyseja Trojańska (15, 17, 21)

Sandecker opowiada legendę o korsarzu siejącym spustoszenie w Zachodnich Indiach w końcówce XVII wieku. Grupa brytyjskich marynarzy zdobywa jego okręt - Scourge. Hunta przywiązali do liny i opuścili do morza, by zjadły go rekiny. Według legendy Leigh Hunt i jego załoga ciągle straszą na wodach w tych samych rejonach co za życia.


Czarny Wiatr (6)

Leigh Hunt, jego dwaj synowie i bratanek giną w tajemniczy sposób po zatruciu dróg oddechowych cyjankiem w DeLaura Beach w Warrenton w stanie Oregon 20 czerwca 1942 roku.


POWRÓT DO: "CIEKAWOSTKI"

Copyright © 2002-2008 by Clive Cussler Site
Wszelkie prawa zastrzeżone