Matthew Reilly - Stacja lodowa
 
Polecam czytanie Action Maga dołączanego do
CD-Action


Ostatnio wydane:Pewnego razu zawędrowałem do pobliskiej biblioteki w celu przypomnienia sobie książek z Dirkiem Pittem w roli głównej. A że biblioteka mała i biedna, na półkach nie znalazłem nic autorstwa pana Clive'a Cusslera. "Trudno", powiedziałem i moja ręka spoczęła na książce, którą w tej chwili opisuję. Bardzo obiecująco wygląda okładka (w tym napis: "międzynarodowy bestseller #1"), na której widać tytułową stację lodową. Po przeczytaniu tylnej strony dowiedziałem się, że powstały plany sfilmowania "Stacji lodowej. Już w tym momencie wiedziałem, że książkę przeczytam.

Wyobraźcie sobie, że grupa naukowców pracująca na amerykańskiej stacji polarnej Wilkes na Antarktydzie dokonuje niezwykłego odkrycia. Kilkaset metrów pod powierzchnią lodowca, bezpośrednio pod stacją, w gigantycznej grocie znajduje się coś wykonanego z metalu - coś, co może być wielkim statkiem kosmicznym. Wysłani na rekonesans nurkowie znikają bez śladu. Do Wilkes przybywa oddział piechoty morskiej USA pod dowództwem porucznika Shana Schofielda. W międzyczasie do stacji zbliżają sie doskonale wyszkoleni komandosi innych krajów. Ich zadaniem jest przejęcie cennego odkrycia. Schofield i jego ludzie muszą stawić czoła zawodowym zabójcom, tajnej organizacji wojskowej, a także zdrajcom we własnych szeregach. Zaczyna się prawdziwe piekło... Zaś tym tajemniczym obiektem okazuje się (a to sami sobie doczytacie ;-))

Tak w skrócie można przedstawić fabułę. Muszę powiedzieć, że jest prawie tak dobra jak u samego mistrza! Bardzo dobrze jest przedstawiona postać porucznika Schofielda. Posiada (tak jak Pitt) niesamowitą zdolność do wychodzenia cało z opresji. W trakcie rozwijania się fabuły poznajemy jego historię (I po co on nosi te okulary przeciwsłoneczne?!). Wiem też, że Matt Reilly planuje opisać kolejne losy Schofielda w thrillerze "Obszar 7".

Książkę czyta się się szybko i przyjemnie. Bez problemu można ją łyknąć w jeden wieczór. Dla fanów Clive'a Cusslera i sensacji jest to pozycja obowiązkowa.


Ocena: 8/10

Copyright © 2002-2008 by Clive Cussler Site
Wszelkie prawa zastrzeżone