Stephen King - Chudszy
 
Polecam czytanie Action Maga dołączanego do
CD-Action


Ostatnio wydane:Zastanawialiście się kiedyś ilu ludzi na świecie zmaga się nie z głodem, ale z nadwagą? Jest pewnie problem o podobnej wielkości. Zewsząd jesteśmy karmieni Mc'Donaldowymi hamburgerami, kurczakami Kentucky i całą masą batonów, chipsó i innych napojów bezalkoholowych umilających czas spędzony przed telewizorem. A gdyby tak nadwagą, która najpierw była przekleństwem miała stać się marzeniem?

William Halleck był zwykłym człowiekiem, dobrym mężem i ojcem. Pracopwał jako prawnik, odnosząc w zawodzie coraz więcej sukcesów. Miał duzy, ładny dom, kochającą rodzinę, a jedyną zmorą w jego życiu była nadwaga. Pięćdziesiąt funtów nanadwagi. Lekarz bezustannie przypominał mu o tym i strasząc zawałem namawiał do diety. Pech chciał, że pewnego dnia zabawiał się z żoną podczas jazdy samochodem. Na ulicę wyszła niespodziewanie stara Cyganka, która w wyniku potrącenia zginęła. Jako, że sędzia był dorym znajomym, Billa, cała sprawa uszła Billowi płazem. No nie do końca. Wnerwiony Cygan - ojciec tej potrąconej - zdecydował się wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Jak? o tym powinien wam powiedzieć tytuł. Nic więcej nie zdradzę.

Biorąc książkę do ręki nie spodziwałem się tak dobrej zabawy. Jestem pewny, że ciężko wam będzie się od niej oderwać i, na przykład, wynieść śmieci albo chociażby coś zjeśc. Książka wciąga jak niejedna powieść Cusslera. Wystarczy powiedzieć, że nie wstałem z fotela dopóki nie przeczytałem. Nie poszedłem nawet do kibla, bo wolałem wtedy siedzieć i czytać (ale potem wszystko nadrobiłem :-)).

Jako ciekawostkę mogę podać fakt, że King opublikował tę książkę (tak jak i kilka innych) pod nazwiskiem Richarda Bachmana. Rodziło niekiedy śmieszne sytuacje, kiedy to krytycy wyśmiewali twórczość Kinga, wychwalając jednocześnie pod niebiosa Richarda Bachmana.

Komentować tego nie będę, ale muszę spełnić swój obywatelski obowiązek i polecić w am z całych sił powieść Kinga.


Ocena: 9/10

Copyright © 2002-2008 by Clive Cussler Site
Wszelkie prawa zastrzeżone